Czy można sobie poradzić z przegrzewającym się komputerem?

Wielu z nas nie zwraca większej uwagi na to, jak podczas pracy zachowuje się nasz komputer. Dla większości z nas po zakupie może on sprawnie i bez wykonywanej konserwacji działać latami. Jak się jednak okazuje w pewnej chwili, jest zupełnie odwrotnie. Nasz komputer w którymś momencie może podczas pracy zwyczajnie się wyłączyć i odmówić ponownego włączenia systemu. W tym momencie możemy mieć pewność, że nasz komputer się przegrzewa i dłuższe użytkowanie go w identyczny sposób może spowodować trwałe uszczerbki.

Zanim pójdziemy do serwisu

W pierwszej kolejności mniej zaprawieni w bojach będą chcieli, aby pogotowie informatyczne pojawiło się u nich i naprawiło problem od razu. Niekoniecznie jednak trzeba od razu panikować, wcześniej lepiej jednak sprawdzić, co w danym temacie można zrobić samodzielnie. Poza zamontowaniem nowych układów chłodzenia, podpiętych na przykład bezpośrednio pod procesor czy zamontowaniem z tyłu obudowy dodatkowego wentylatora, możemy również wyczyścić delikatnie nasz komputer w środku.

Nie wszystko da się zrobić

Jeśli problem przegrzewania się podzespołów dopadł naszego laptopa, tutaj sprawa nieco się komplikuje. Jeśli jest on jeszcze na gwarancji, to jedynie serwis komputerowy może się podjąć ego oczyszczenia z kurzu. Dodatkowo co jakiś czas powinniśmy smarować warstwą pasty termoprzewodzącej elementy procesora, aby ciepło było efektywniej oddawane do radiatora.

This article has 2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *