Monitor odmawia nam posłuszeństwa

Monitor odmawia nam posłuszeństwa

Częstym problemem, jaki mamy z ekranami LCD, jest pojawianie się po latach ciężkiej pracy tak  zwanych martwych pikseli, czyli zwyczajnych, czarnych kropek, które pojawiają się w miejscu, w którym powinien pojawić się dalszy ciąg wyświetlanego obrazu. Rozwiązanie dla tego problemu jest w zasadzie jedno – serwis komputerowy, a co za tym idzie, od razu wymiana całej matrycy. W przypadku monitorów warto mieć na uwadze, że nawet jeśli monitor jest jeszcze na gwarancji, nie zawsze producent zgadza się na wymianę czy  naprawdę uszkodzonego monitora. Wymiana również raczej nie wchodzi w grę. Wszystko dlatego, że produkowane na rynek europejski monitory wykonywane są zgodnie z normą ISO 13406-2, która określa dopuszczalną ilość czarnych pikseli, pojawiających się w trakcie użytkowania.

Jak wybierać mądrze?

Jeśli chcemy trafić na dobrej jakości monitor, powinniśmy zapomnieć o kupowaniu ich w tradycyjnych, popularnych sklepach czy marketach, ponieważ sprzęt sprzedawany w takich miejscach najczęściej należy do II grupy jakościowej, podczas gdy monitory niedopuszczające martwych pikseli znajdują się w I grupie. Jeśli nasz monitor uległ takiej właśnie awarii, nie mamy zbyt wielkiego wyboru.

Kto nam może pomóc z wyborem odpowiedniego sprzętu?

Na szczęście nie jesteśmy pozostawieni sami sobie w kwestii wyboru odpowiedniego sprzętu komputerowego, ponieważ pomoc informatyczna zawsze chętnie doradzi nam i podpowie, jaki sprzęt wybrać, aby w danym przedziale cenowym znakomicie się odnajdywał.

This article has 2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *