Wadliwy system operacyjny – kiedy wykryć jego błędy?

Czasem od razu za wszystkie nasze niepowodzenia w wirtualnym świecie obwiniamy system komputerowy, czyli oprogramowanie, jakie na nim mamy wgrane – i tym razem mamy rację. Wykorzystywany przez większość ludzi popularny system Windows ma to do siebie, że od czasu do czasu wymaga ponownej instalacji, ponieważ pojawiające się wciąż nowe pliki systemowe po każdorazowym zainstalowaniu nowego programu powodują zdecydowane zwolnienie pracy systemu. Nie każdy z nas jednak jest w stanie poradzić sobie z zainstalowaniem oprogramowania samodzielnie, dlatego pomoc informatyczna w takich wypadkach jest bardziej, niż tylko wskazana.

Co najczęściej powoduje błędy?

Nie zawsze winny jest jedynie sam system, ponieważ programy, które są pisane oraz gry komputerowe nawet po odinstalowaniu zostawiają w systemie ślad, który nie tylko zaśmieca nasz komputer, zapełnia pamięć, ale również powoduje spore spowolnienie jego pracy. Wiele programów oraz ich deinstalatorów jest również błędnie napisana, dlatego ponowna instalacja systemu jest czasem jedynym możliwym wyjściem, jakie powinniśmy brać pod uwagę.

Czy podczas ponownej instalacji wszystkie dane są stracone?

Chociaż na samo hasło formatowania wszyscy użytkownicy komputera drżą, nie jest konieczne tracenie wszystkiego podczas ponownej instalacji. Najczęściej, aby wyeliminować podstawowe błędy, wystarczające jest zainstalowanie oprogramowania komputera w jego starym katalogu, z możliwością wybrania opcji zachowania plików na partycji systemowej bez ingerowania w nią.

This article has 2 Comments

  1. Raz mój chłopak próbował coś takiego zrobić, ale gdzieś się machnął i niestety wszystkie dane poleciały w kosmos.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *